Program Dřevo 2011

ZO ČSOP Šumava v rámci prgramu „Dřevo 2011“ na základě úspěšně podpořeného projektu „Environmentální osvěta v Pošumaví“, který je financován v rámci aktivní a dlouhodobé spolupráce Českého svazu ochránců přírody a Lesů ČR, s. p, pořídila dřevěný stánek a dokončila  vybavení nábytkem v  prostorách Šumavského ekocentra, ekoporadny a Infocentra ČSOP.

K dovybavení prostor ekocentra byla pořízena dřevěná skříň  sloužící k uskladnění informačních materiálů, letáků a složek týkajících se činnosti Šumavského ekocentra, ekoporadny a Infocentra ČSOP. Dále byl pořízen menší dřevěný stojan na letáky se šikmými policemi pro umístění propagačních materiálů. Tento dřevěný stojan je využíván pro informační materiály projektu Infocentrum ČSOP.

 

 

 

Dřevěný stánek je a bude využíván pro ekoporadenské a informační služby pro veřejnost, které budou realizovány na vybraných venkovních společenských akcích a setkání na Šumavě a v Pošumaví. Těmito akcemi jsou různé řemeslné a farmářské trhy, oborová setkání či festivaly. S tímto stánkem jsme se již letos zúčastnili Setkání na Rokytě v rámci výroční 20. let od založení NP Šumava, Řemesel bez hranic na Vimperském zámku a Chlumanských trhů.  Ve stánku  nabízíme mimo možnosti poskytnutí odpovědi na otázky z oblasti ochrany přírody, krajiny, šetrného cestovního ruchu a životního prostředí  celou řada informačních a propagačních materiálů. Mimo materiálů, které jsou zdarma, prodáváme i přírodovědně zaměřené knihy a metodiky ČSOP, výrobky hodící se k ochraně přírody (ptačí budky, krmítka), fair trade a bio výrobky nebo třeba i bavlněné tašky jako náhrada běžně používaných „igelitek“.

 

 

Ekoporadenský stánek většinou doplňuje i ukázka fotografií z činnosti organizace a i malá tvořivá dílna pro děti, kteří si zde mohou vyrobit z přírodnin svůj výrobek, pokreslit kamínek či dřevo nebo si vlastnoručně vyzdobit tričko nebo nákupní tašku.

 

 

Více informací o tom, kde se s námi můžete v nejbližší době setkat najdete na našich webových stránkách www.csopsumava.cz nebo nás navštívit v Šumavském ekoporadně a ekocentru v ulici 1. máje 144 ve Vimperku (naproti Poště). Otevřeno máme v úterý od 08.00 do 13.00 a od 14.30 do 17.00 hodin, v pátek máme otevřeno od 08.00 do 12.00.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *