Po roce opět zhasnou osvětlení vimperské památky

Již potřetí v řadě zhasnou světla osvěcující dvě vimperské památky – Vimperský zámek a Městskou zvonici na náměstí Svobody. Stane se tak na celou hodinu ve 20.30 hod. v sobotu 31. března, a to v rámci celosvětové kampaně Hodina Země 2012.

Hodina Země je celosvětová kampaň, do které se prostřednictvím zhasnutí světel – buď na hodinu, nebo i celou noc – zapojují samosprávy měst a obcí, vedení společností a firem a samozřejmě také veřejnost. Tímto gestem všichni ukazují, že je možné vzájemně se domluvit a dát tak najevo, že si uvědomujeme svoji odpovědnost za budoucnost naší Země ve vztahu k probíhajícím klimatickým změnám.

První ročník této kampaně se datuje k březnu 2007, kdy více než 2,2 miliónu domácností a firem v australském Sydney zhasnulo na hodinu svá světla. V roce 2011 se k Hodině Země přidalo po celém světě  více než 5200 měst ve 134 zemích a kampaň zasáhla více než 1,8 miliardy lidí. V České republice se jí zúčastnilo 134 měst a obcí, 60 firem a tisíce jednotlivců. To byl asi čtyřnásobek oproti roku 2010.

Mezi světově známými stavebními památkami, které podporují akci zhasnutím, jsou např. Sfinga a pyramidy v Gíze, socha Krista Spasitele v Riu de Janeiru nebo pařížská Eiffelovka.

Hodinu Země pořádá největší světová ochranářská organizace – WWF (World Wildlife Fund for Nature), v České republice kampaň koordinuje ZO ČSOP Veronica. Ve Vimperku se zasadila naše organizace o to, aby se do akce zapojilo Město Vimperk spolu se Správou národní parku Šumava.

Pokud se bude chtít do kampaně připojit i někdo další, je možné se zaregistrovat na www.hodinazeme.cz, obrátit se na ZO ČSOP Veronica nebo i na naší organizaci.

 

 

Vimperský zámek při nočním osvětlení

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *