Po roce opět zhasíná Vimperk svoje památky

Již tradičně poslední sobotu v březnu proběhne po celém světě kampaň s názvem Hodina Země 2021. Kampaně se zúčastní pojedenácté v řadě i Vimperk, který v rámci ní zhasne od 20:30 hodin nasvícení svých dvou památek, a to u Vimperského zámku a Městské zvonice na Náměstí Svobody.

První ročník Hodiny Země se konal v roce 2007 v Sydney v Austrálii, kdy cílem organizátorů bylo atraktivním způsobem upozornit na změnu klimatu. Na hodinu tehdy zhasla světla na slavné budově australské opery, do kampaně se zapojily více než 2 miliony lidí. Během let se tato úspěšná akce rozšířila do celého světa. Od roku 2010 se koná i v České republice. V loňském roce se do ní zapojilo 124 obcí, včetně 8 statutárních měst a 62 firem. Např. v Praze postupně, po minutě zhaslo 10 pražských dominant, od nejstarší Strahovského kláštera ze 12. století po památník obětem komunismu z 21. století. V Olomouci zhasla radnice a Sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí, v Ostravě Most Miloše Sýkory a radniční věž. Zapojilo se i rekordních 3 500 jednotlivců.

Připojte se také k Hodině Země. Zhasněte v sobotu 27. března ve 20.30 hodin a ukažte, že chcete zdravou přírodu, na kterou se všichni můžeme spolehnout. Naléhavě potřebujeme stabilní klima. Spojme se a zastavme úbytek přírodní rozmanitosti. Chraňme přírodu. Je naším největším spojencem v boji proti globálnímu oteplování a je nezbytná pro naše přežití a dobrý život všech.

Hodinu Země pořádá největší světová ochranářská organizace – WWF (World Wildlife Fund), v Čechách ji každoročně koordinuje Ekologický institut Veronica. Ve Vimperku organizuje tuto akci ZO ČSOP Šumava a Odbor životního prostředí MěÚ Vimperk. Více informací o kampani naleznete na https://hodinazeme.cz/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *