Hodina Země 2019 opět ve Vimperku – zhasne zámek i zvonice

Již podeváté v řadě se Vimperk a jeho památky zapojí do celosvětové kampaně Hodině Země 2019. Své nasvícení tak v sobotu 30. března 2019 od 20.30 do 21.30 hodin zhasnou dvě vimperské památky – Vimperský zámek a Městská zvonice na Náměstí Svobody.

Hodina Země je každoroční mezinárodní akce zavedená Světovým fondem na ochranu přírody (WWF). První ročník se konal v roce 2007 v Sydney v Austrálii, kdy cílem organizátorů bylo atraktivním způsobem upozornit na změnu klimatu. Na hodinu tehdy zhasla světla na slavné budově australské opery, do kampaně se zapojily více než 2 miliony lidí. Během let se tato úspěšná akce rozšířila do celého světa a koná se vždy poslední sobotu v měsíci březnu. Od roku 2010 se koná i v České republice.

Změna klimatu se dotýká nás všech a k odvrácení jejich nejhorších dopadů musíme svým dílem přispět všichni. Alespoň symbolicky to můžeme udělat právě na Hodinu Země, kdy na šedesát minut zhasneme byty, domy, památky a firmy.

Sami jako jednotlivci změnu klimatu odvrátit nedokážeme. Musíme se spojit na úrovni jednotlivých obcí nebo měst a hledat řešení, jak naše domovy ochránit před extrémy počasí, a jak snížit emise skleníkových plynů, které jsou příčinou změny klimatu.

V loňském roce se do Hodiny Země v České republice zapojilo celkem 113 obcí, včetně 16 statutárních měst. Zhasla pražská Petřínská rozhledna, brněnský hrad Špilberk či plzeňská katedrála sv. Bartoloměje, která je nejvyšší kostelní věží v ČR. Na hodinu dále potemnělo 11 památek a konalo se 19 veřejných akcí. K akci se přihlásilo 83 firem a podpořily ji i stovky jednotlivců.

Ve Vimperku organizuje akci tradičně ZO ČSOP Šumava a MěÚ OŽP Vimperk. Více informací o kampani naleznete na www.veronica.cz/hodinazeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *