Na Michlově Huti v CHKO Šumava vznikla nová naučná stezka

Nová naučná ministezka byla dnes slavnostně otevřena nedaleko Michlovy Huti na Vimpersku. Vybudoval ji Český svaz ochránců přírody (ČSOP) Šumava v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě.

Za vznikem stezky stojí mnohaletá spolupráce ČSOP Šumava s majiteli nedaleké Farmy Michlovka. Ti přišli s myšlenkou, že turisté, putující od Lipky po modré turistické značce dál na Šumavu, nemají o zdejším okolí žádné informace a také, že by se jim nějakým způsobem mohla zpříjemnit cesta, obzvláště když cestují s dětmi. Proto vznikl nápad na vybudování malé stezky, která je pojmenovaná jednoduše „Naučná stezka Michlova Huť“.

Na třech zastaveních se mohou návštěvníci dozvědět více o mokřadních loukách a rostlinstvu, o sklářské historii a současnosti Michlovy Hutě a o šelmách v šumavské krajině. Pro menší návštěvníky jsou připraveny hrací prvky jako pexeso, pozorování předmětů nalezených v okolí či přiřazovací hra totem. Každé zastavení je doplněné mobiliářem pro odpočinek. Ke dvěma zastavením byly vysazeny lípy srdčité.

Tato naučná stezka je již sedmou lokalitou, která byla na Šumavě nebo v Pošumaví upravena či nově vybudována z prostředků programu NET4GAS Blíž přírodě. Již dříve to byl např. Sudslavický okruh, Stezka jeřábka Bošíka či nedaleká Alpská vyhlídka.

Díky šestnáctileté spolupráci mezi Českým svazem ochránců přírody a společností NET4GAS na programu Blíž přírodě bylo již veřejnosti zpřístupněno formou naučných stezek, pozorovatelen, informačních bodů a další turistické infrastruktury již více jak 100 různých lokalit po celé republice (více na www.blizprirode.cz).

Bližší informace:

Jakub Hromas, ČSOP Šumava: info@csopsumava.cz, 777 812 835

Jan Moravec, koordinátor kampaně Blíž přírodě: jan-moravec@csop.cz, 777 063 340

Vojtěch Meravý, NET4GAS, s.r.o., vojtech.meravy@net4gas.cz, 735 191 108

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *