Zpřístupňujeme památnou Bohumilickou alej

Uspěli jsme s projektovým záměrem, který má za cíl zpřístupnit veřejnosti další zajímavou lokalitu pošumavské přírody. Letos se tak dostane na Bohumilickou alej. Finanční prostředky jsme získali opět z programu BLÍŽ PŘÍRODĚ. Po Podlešákově jilmu v Boubské a Sudslavickém okruhu je to třetí lokalita, která bude upravena z tohoto programu a stane se samostatným turistickým cílem vyhledávaným širokou veřejností.

Součástí tohoto našeho záměru je ošetření vybraných lip srdčitých bezpečnostním řezem a výměnou bezpečnostního vázání. Ošetřeno bude cca 25 stromů, které potřebují arboristické ošetření nejvíce. Alej bude dále doplněna dřevěným mobiliářem, čímž bude odpočinkové místo, lavičky a informační tabule. Na informační tabuli se objeví údaje o zde rostoucích stromech, jejich ochraně, významu pro dutinové ptactvo a hmyz. Součástí budou i informace o okolních zajímavých místech a cílech v okolí. Celý projekt doplní i tištění vícejazyčný informační leták.

Celá alej se slavnostně otevře veřejnosti 21. září 2012. Projektový záměr je realizován ve spolupráci s firmou NET4GAS, generálním partnerem ČSOP. Na realizaci se dále podílí i Zámek Skalice a obec Bohumilice.

 

 

 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *