Vimperský zámek a Městská zvonice se ponoří do tmy

V den, kdy se bude měnit zimní čas na letní, tj. ze soboty 27. března na neděli 28. března zůstane přes celou noc zhasnuto osvětlení dvou vimperských památek – Vimperského zámku a Městské zvonice.

Stane se tak na návrh ZO ČSOP Šumava (Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Šumava), která oslovila zástupce Města Vimperk a Správy NP a CHKO Šumava, vlastníka a správce těchto kulturních památek, aby se připojili do celosvětové kampaně Hodina Země 2010. V tento den ve 20.30 hodin vypnou metropole, města a vesnice celého světa na hodinu (někdy i na celou noc) svá světla.

„Hodina Země je celosvětová kampaň, do které se prostřednictvím zhasnutí světel zapojuje samospráva měst, vedení velkých společností a firem a také veřejnost. Ti všichni tímto gestem ukazují, že je možné vzájemně se domluvit a účinně čelit globálnímu oteplování,“ uvedl Jiří Šejna, předseda ZO ČSOP Šumava.

Hodinu Země pořádá největší světová ochranářská organizace – WWF (World Wildlife Fund). Ta v letošním roce oslovila Český svaz ochránců přírody, aby akci koordinoval v České republice.

První ročník této kampaně se datuje k 31. březnu 2007, když více než 2,2 miliónu domácností a firem v australském Sydney zhasnulo na hodinu svá světla. Ve svém třetím roce se Hodina Země 2009 zapsala do historie jako dosud nej­rozsáhlejší dobrovolná akce vůbec. Představovala vůbec první celosvětové vyjádření podpory ochraně životního prostředí.

„Hodina Země 2010“ je důležitou výzvou pro každého jednotlivce, město či firmu, aby se přihlásili ke vzájemné spolupráci a sehráli tak svou roli při zajištění trvale udržitelného rozvoje a naší budoucnosti“ dodává Josef Kotál, vedoucí Odboru životního prostředí MěÚ Vimperk.

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *