Na Vimpersku se uskuteční během jara a léta řada zajímavých přírodovědných akcí

Organizace ČSOP Šumava byla úspěšná v rámci svého projektového záměru „Zvyšování environmentální osvěty na Vimpersku“, který je zaměřen na pořádání série environmentálních akcí pro širokou veřejnost.

Zájemci o takto zaměřené akce se budou moci zúčastnit například ornitologické vycházky, návštěvy tkalcovny „Na vlně“ v Bošicích, exkurze na Meteorologickou stanici Churáňov, dendrologické vycházky do Vimperského arboreta, vycházky po Naučné stezce Sudslavický okruh či cestovatelské přednášky o Koreji. Akcí, které byly podpořeny z prostředků Jihočeského kraje, je celkem devět a budou se realizovat od konce května do konce září. Informace o nich se dozvíte na webových stránkách realizátora (www.csopsumava.cz).

Nejbližší z akcí, která se uskuteční, bude exkurze s názvem „Cesta vlny“ a bude zaměřená na chov zvířat na vlnu (lamy, ovce, kozy) a na ukázku zpracování vlny – praní, česání, předení a tkaní. Akce se uskuteční 10. června od 14.00 hodin v Bošicích v Netradiční tkalcovně „Na vlně“.

Další v pořadí bude botanická vycházka z Velké Homolky na NS Sudslavický okruh. Tato akce proběhne v sobotu 16. června 2018 od 10.30 hodin se srazem účastníků na vlakovém nádraží ve Vimperku. Vycházku povede botanička Kamila Vítovcová z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity a účastníci navštíví entomologicky zajímavou lokalitu Velká Homolka, památný Podlešákův jilm v Boubské a část rezervace Opolenec s NS Sudslavický okruh. Cestou bude povídáno i o problematice invazních druhů rostlin vč. praktické ukázky.

Na všechny, které tyto akce osloví, se velmi těšíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *