Vimperk se opět připojí k HODINĚ ZEMĚ 2014

Již popáté se ponoří dvě vimperské památky do tmy. Uskuteční se tak v sobotu 29. března 2014 od 20:30 do 21:30 hodin a své nasvětlení zhasnou Vimperský zámek a Městská zvonice. Stane se tak k příležitosti celosvětové kampaně HODINA ZEMĚ 2014.

HODINA ZEMĚ 2014 je celosvětová kampaň, do které se prostřednictvím symbolického zhasnutí světel zapojují samosprávy měst, vedení velkých společností a firem a také veřejnost. Ti všichni tímto gestem ukazují, že je možné vzájemně se domluvit, účinně čelit klimatickým změnám a dávají tak najevo, že si uvědomují svoji odpovědnost za budoucnost naší Země.

Hodinu Země pořádá největší světová ochranářská organizace – WWF (World Wildlife Fund) a v České republice tuto akci koordinuje Český svaz ochránců přírody Veronica. Ve Vimperku iniciuje zhasnutí světel u těchto dvou památek ZO ČSOP Šumava, která se obrátila na zástupce Města Vimperk a Správy NP a CHKO Šumava, tedy na vlastníka a správce těchto kulturních památek, aby se připojili také do této celosvětové kampaně.

První ročník HODINY ZEMĚ se datuje k 31. březnu 2007, když více než 2,2 miliónu domácností a firem v australském Sydney zhasnulo na hodinu svá světla. V sedmém ročníku, tedy v roce 2013, se již počet zapojených měst zvýšil na více než 6500. Mezi nimi bylo i 140 českých obcí, 130 firem a tisíce jednotlivců. Na hodinu zhasly i mnohé české památky, mezi nimi například Pražský hrad či Tančící dům

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *