Ve Vimperku již podesáté zhasne zámek i zvonice

Již podesáté se v sobotu 28. března 2020 od 20:30 hodin ponoří dvě vimperské památky do tmy a zhasne na nich noční nasvícení. Stane se tak u Vimperského zámku a Městské zvonice na Náměstí Svobody. Vimperk se tak opět po roce zapojí do celosvětové Hodiny Země 2020 a oslaví tak kulaté desáté jubileum v rámci této kampaně.

Hodina Země je každoroční mezinárodní akce zavedená Světovým fondem na ochranu přírody (zkráceně WWF). První ročník se konal v roce 2007 v Sydney v Austrálii, kdy cílem organizátorů bylo atraktivním způsobem upozornit na změnu klimatu. Na hodinu tehdy zhasla světla na slavné budově australské opery, do kampaně se zapojily více než 2 miliony lidí. Během let se tato úspěšná akce rozšířila do celého světa a koná se vždy poslední sobotu v měsíci březnu. Od roku 2010 se koná i v České republice a každoročně ji koordinuje Ekologický institut Veronica.

Hodina Země je celosvětová kampaň, do které se prostřednictvím zhasnutí světel – buď na hodinu, nebo i celou noc – zapojují samosprávy měst a obcí, vedení společností a firem a samozřejmě také veřejnost. Tímto gestem všichni ukazují, že je možné vzájemně se domluvit a dát tak najevo, že si uvědomujeme svoji odpovědnost za budoucnost naší Země ve vztahu k probíhajícím klimatickým změnám.

V loňském roce 2019 se v České republice zapojilo do Hodiny Země rekordních 165 obcí, 77 firem, přes 750 jednotlivců a 11 památek. Konalo se 14 veřejných akcí. Zhasly hlavní památky největších měst v Praze, Brně, Ostravě i Plzni a veřejné osvětlení ve stovce menších obcí. Na celém světě se zapojilo 187 zemí, zhaslo 3000 významných památek a připojily se miliony jednotlivců a organizací.

Ve Vimperku organizuje tuto akci tradičně ZO ČSOP Šumava a MěÚ OŽP Vimperk. Více informací o kampani naleznete na www.veronica.cz/hodinazeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *