Sudslavický okruh se dočká nové hry

Naučná stezka Sudslavický okruh je druhá nejstarší naučná stezka v jižních Čechách, která byla vybudována mezi lety 1974 až 1977. V roce 2010 prošla rozsáhlou rekonstrukcí a právě k výročí této rekonstrukce dostanou návštěvníci dárek v podobě zpestření svého putování stezkou v podobě interaktivní hry.

Hra bude založena na principu, kdy si návštěvníci odeberou či stáhnou hrací kartu, putují po stezce, řeší připravené úkoly s využitím informací z tabulí a získávají indicie pro vyluštění tajenky, která je dovede ke schránce s „pokladem“, což bude odměna za splnění úkolů. Využívat k tomu budou právě herní kartu s mapkou, popisem úkolů a informacemi o hře. Hra bude připravena během letních prázdnin.

Tato hra bude realizována v rámci projektu „Oživené stezky“, který je financován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí Ministerstva životního prostředí. Projekt se realizuje na 8 místech ve vybraných zvláště chráněných územích Jihočeského kraje. Nositelem projektu je síť Krasec.

„Cílem našeho nového projektu je zatraktivnit naučné stezky a využít je k propojení jejich návštěvníků s přírodou. Dostat nejen děti, ale i dospělé a celé rodiny do přírody a ukázat jim zajímavá místa v jižních Čechách, která stojí za vidění. “, řekla koordinátorka projektu Romana Panská.

Projekt zahrnuje také vycházky s odborníky, kteří budou účastníky naučnými stezkami provázet a upozorní je i na zajímavá místa v okolí.

 

www.sfzp.cz                                             www.mzp.cz

 

Před Sudslavickou lípou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *