Vimperk se připojuje k HODINĚ ZEMĚ 2013

Opět po roce, již počtvrté v řadě, se ponoří dvě vimperské památky včetně náměstí Svobody do tmy. Uskuteční se tak v sobotu 23. března 2013 od 20:30 do 21:30 hodin a své nasvětlení zhasnou Vimperský zámek a Městská zvonice včetně náměstí Svobody. Stane se tak k příležitosti celosvětové kampaně HODINA ZEMĚ 2013.

HODINA ZEMĚ 2013 je celosvětová kampaň, do které se prostřednictvím symbolického zhasnutí světel zapojují samosprávy měst, vedení velkých společností a firem a také veřejnost. Ti všichni tímto gestem ukazují, že je možné vzájemně se domluvit, účinně čelit klimatickým změnám a dávají tak najevo, že si uvědomují svoji odpovědnost za budoucnost naší Země.

Hodinu Země pořádá největší světová ochranářská organizace – WWF (World Wildlife Fund) a v České republice tuto akci koordinuje Český svaz ochránců přírody Veronica. Ve Vimperku iniciuje zhasnutí světel u těchto památek ZO ČSOP Šumava (Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Šumava), která se obrátila na zástupce Města Vimperk a Správy NP a CHKO Šumava, tedy na vlastníka a správce těchto kulturních památek, aby se připojili také do této celosvětové kampaně.

První ročník HODINY ZEMĚ se datuje k 31. březnu 2007, když více než 2,2 miliónu domácností a firem v australském Sydney zhasnulo na hodinu svá světla. V šestém ročníku, tedy v roce 2012, se již počet zapojených měst zvýšil na více než 6000, a to ve 150 zemích. Mezi nimi bylo i 161 českých obcí, jejichž celkové obyvatelstvo představuje čtvrtinu populace České republiky. Na hodinu zhasly i mnohé české památky, mezi nimi například Karlštejn nebo Karlův most. Připojilo se i více než 110 českých firem.

 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *