Posekaná poslední louka, dopasená poslední pastvina

Kvapem se blíží zima a my máme konečně hotovo. Dosekali jsme poslední louku a naše ovečky dopásly poslední pastvinu. Může tedy klidně začít sněžit a mrznout.

A co jsme letos vlastně kosili? V úhrnu to bylo okolo 6 ha šumavských a pošumavských luk a naše stádo šumavských ovcí přepáslo okolo 16 ha pastvin.

Pokud budeme konkrétní, kosili jsme od jara, kdy se likvidovala stařina a narušoval se drn na hořečkových plochách na Pasecké slati a na Jaroškově, poté se prováděla jarní seč na Opolenci, na Jaroškově a sušilo se seno na Velké Homolce. V letních měsících se kosila rezervace Nad Zavírkou, plochy na Dobré v NP Šumava, podzimní seč se pak zahájila na Peckově, pokračovalo se opět na Jaroškově a končilo se sečí po odkvětu hořečků na Opolenci. Současně se při tom likvidovali bolševníky v CHKO Šumava a také na loučce mezi Boubskou a Bořanovicemi.

Naše ovečky letos přepásaly poměrně rozsáhlé pozemky, kdy na jaře se pásly louky na Pasecké slati před růstem hořečků a od léta do podzimu další plochy v této rezervaci.

Naše druhé stádo udělalo kus pořádné práce na Velké Homolce ve Vimperku, kterou přepáslo celkem dvakrát a některé plochy dokonce třikrát.

Jak to šlo nám a našim ovčím holkám se můžete podívat na níže přiložených fotografiích.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *