Český svaz ochránců přírody Šumava připravil pro místní obyvatele a návštěvníky města Vimperk novou tiskovinu věnující se vimperskému arboretu.
Byl vytvořen tištěný průvodce, který v sobě mimo popisu historie a současnosti arboreta přináší mapu s číselným vyznačením jednotlivých dřevin a jejich české a latinské pojmenování. V průvodci je tak označeno více než 300 v arboretu rostoucích dřevin. Leták pak doplňuje popis nejzajímavějších dřevin, které zde rostou, což jsou především v Čechách nejvýše rostoucí kaštanovníky jedlé a dříny obecné, z Japonska pocházející kryptomerie nebo jinany dvoulaločné.
Leták je k dispozici v Turistickém informačním středisku ve Vimperku, v informačním stojanu na Odboru životního prostředí MěÚ Vimperk, v Ekoporadně a ekocentru ČSOP Šumava. Tištěného průvodce si může návštěvník vzít také přímo na vstupu do arboreta, kde je na úvodní infotabuli umístěn plastový zásobník s průvodci.
Na začátku listopadu navíc proběhla dendrologická exkurze, kde mimo provedení účastníků po arboretu, byl představen průvodce veřejnosti.
Prostředky na výrobu letáku se organizaci podařilo získat z prostředků Jihočeského kraje a Města Vimperk.

Ing. Jakub Hromas, DiS.
ZO ČSOP Šumava
www.csopsumava.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *