Novinky z Šumavského ekocentra a ekoporadny

Od 16. května čekají návštěvníky naší ekopoaradny a ekocentra změny, které se týkají otevírací doby. Nově nás bude možné navštívit v tyto dny a otvírací hodiny:

  • Úterý: 08.00 – 13.00 a 14.30 – 17.00 hodin
  • Pátek: 08.00 – 12.00 hodin

Otevřeno budeme mít i v jiné dny, pokud budete mít zájem a domluvíte se s námi dopředu, nebo budeme-li zrovna v našich prostorách pracovat. To poznáte na cedulce na dveřích s nápisem OTEVŘENO, kterou zde vyvěšujeme právě tehdy, když jsme v kanceláři i mimo otevírací hodiny (viz obrázek níže).

 

 

Další novinkou, kterou máme pro Vás připravenou, je nabídka poznávacích klíčů, které v nedávné době vydala Správa NP Šumava ve spolupráci se Správou NP Bavorský les. Jedná se o pět určovacích klíčů, které Vás seznámí s rostlinami a živočichy šumavských lesů, rašelinišť, bezlesí a vody.

Na jednotlivých záložkách klíčů se tak setkáte s kresbami znázorňující rostlinný nebo živočišný druh a jeho stručnou ekologickou charakteristiku jako např. velikost, stupeň ochrany či nárok na prostředí.

Jedná se o praktickou pomůcku pro snadné určování rostlin a živočichů na cestě přírodou, a to nejen tou šumavskou, protože s řadou druhů se lze setkat i jinde v naší zemi.

 

 

 

Nově také nabízíme i 2 druhy plakátůNaše ryby I., II. a Vážky České republiky – Stejnokřídlice a Různokřídlice.

 

 

 

Také jsme rozšířili i nabídku truhlíků z netkané textilie pro přírodní zahradničení na místech s omezeným prostorem, jako jsou například panelákové lodžie či balkóny. Truhlíky Home Allotment® jsou vyrobeny z odolné látky pro víceleté použití, jsou děrované pro odvod vody a jsou opatřené popruhy pro snadné přenášení. Výhodou těchto truhlíků je, že po pěstování rostlin je možné je jednoduše složit a uklidit, přičemž nezaberou mnoho místa.

Objednat či zakoupit u nás lze truhlíky o objemu 19 litrů, 62 litrů, 140 litrů, truhlíky na okno o objemu 9 litrů nebo závěsné truhlíky na bylinky pro umístění na zeď.

 

 

Zároveň je vhodné na závěr připomenout, že je možné nás navštívit nejen s Vašimi dotazy týkající se ochrany přírody či životního prostředí, ale nabízíme i řadu propagačních a informačních materiálů týkajících se ochrany přírody a krajiny, životního prostředí či oblasti Šumavy a Pošumaví.

K prodeji nabízíme i řadu publikací s přírodovědnou tématikou, praktické výrobky pro ochranu přírody (ptačí budky, krmítka aj.) a v neposlední řadě i Fair Trade výrobky jako jsou čaje, koření, sirupy, ovocné pomazánky a další.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *