Nová hra na Sudslavickém okruhu

Na druhé nejstarší naučné stezce v jižních Čechách, na Sudslavickém okruhu, byla o tomto víkendu představena veřejnosti nová interaktivní hra pro děti i dospělé s názvem „Stezkou nestezkou za Sudslavickým pokladem.

Hra je založena na principu, kdy si návštěvníci odeberou či stáhnou z webových stránek hrací plánek, putují po stezce, řeší připravené úkoly s využitím informací z tabulí a získávají indicie pro vyluštění tajenky, která je dovede ke schránce s „pokladem“, což je odměna za splnění úkolů.
 
Tato hra je realizována v rámci projektu „Oživené stezky“, který je financován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministerstva životního prostředí. Projekt se realizuje na 8 místech ve vybraných zvláště chráněných územích Jihočeského kraje. Nositelem projektu je síť Krasec. Cílem tohoto projektu je zatraktivnit naučné stezky a využít je k propojení jejich návštěvníků s přírodou. Dostat nejen děti, ale i dospělé a celé rodiny do přírody a ukázat jim zajímavá místa v jižních Čechách, která stojí za vidění.
 
O tomto víkendu proběhla tedy první vycházka představující hru na Sudslavickém okruhu. Skoro dvacet účastníků si tak poprvé tuto hru zahrálo, vyluštilo tajenku a poté si vyzvedlo svůj „poklad“.
 
Hrací plány jsou ke stažení na webové stránce http://www.csopsumava.cz/ke-stazeni/ a k odebrání na obou úvodních infotabulích na začátku naučné stezky v zásobníku letáků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *