Ekoporadenský stánek na vimperských slavnostech

Vimperských slavností s názvem „Řemesla bez hranic“, konajících se poslední sobotu v srpnu na Vimperském zámku, se zúčastnila se svým ekoporadenským stánkem i ZO ČSOP Šumava (Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Šumava).

Na nádvoří zámku jsme postavili dva stánky. V jednom z nich jsme nabízeli veřejnosti mimo zodpovídání dotazů týkajících se ochrany přírody a krajiny i různé tématicky zaměřené informační materiály, ptačí budky a krmítka, přírodovědné knihy, biopotraviny a fair trade výrobky“ sdělila Ivana Jiřičková, obsluhující ekoporadenský stánek a dodala, že „druhý náš stánek byl připraven především pro děti a jejich výtvarné tvoření. Děti si mohli sami nebo s pomocí rodičů pokreslit barvičkami některý z připravených kamenů. Vedle toho byl pro ně připraven i kvíz týkající se včelaření“.

Zpestřením u ekoporadenského stánku byla i přadlenka Lenka Smržová, která zdejším návštěvníkům ukazovala a odpovídala na otázky týkající se zpracování a předení vlny a tvorby výrobků z ní. Ta do Vimperka zavítala až z Českých Budějovic z občanského sdružení Krasec.

Za celý den jsme poskytli několik odborných odpovědí na dotazy týkající se problematiky ochrany přírody na Šumavě, poradili s problematikou výskytu invazních druhů rostlin, seznámili tazatele s možnostmi účasti ve správních řízení a vysvětlili i skutečnosti o bio a fair trade výrobcích. Návštěvníci našeho stánku si odnesli i velké množství informačních a propagačních materiálů, týkajících se ochrany přírody a šetrného turistického ruchu. I když se v závěru dne pokazilo počasí, našla si k našemu ekoporadenskému stánku cestu celá řada malých i dospělých návštěvníků.“ řekla na závěr Jana Zrnová, hospodářka organizace. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *